YDA Center Otis Asansörlerini Tercih Etti

Ankara’nın kalbi Çankaya’da şehrin yeni sembollerinden biri olarak yükselen YDA Center’da bina içi ulaşım, Otis Türkiye’nin ileri teknolojiyle hayata geçirdiği asansör ve yürüyen merdivenleri ile sağlanıyor. 1 saniyede 7 metre kateden ‘Türkiye’nin en hızlı asansörlerini üreten Otis, kullanıcıları varış noktalarına daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaştırıyor.

YDA Group tarafından Çankaya’da inşa edilen YDA Center; Ankara’nın yeni sembollerinden biri olarak nitelendiriliyor. Ofis ve ticari alanlardan oluşan YDA Center, metro istasyonu ile doğrudan bağlantısı olan Ankara’nın tek iş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor. Ayrıca projenin güney tarafında, hem ofis kulesindeki kullanıcılara hem de kente hizmet edecek, altı kapalı otopark, üstü ise peyzaj ve yeme-içme alanı olarak kullanılacak bir park alanı da bulunuyor.

‘Kentsel Plaza’, ‘High Flat Ofis’ ve ‘Park Alanı’ olmak üzere üç ana yapı ve bunları birbirine bağlayan bir ‘Kentsel Boşluk’tan oluşan YDA Center’da ulaşım Otis’in yenilikçi asansör ve yürüyen merdivenleri ile sağlanıyor.

YDA Center’da çevreci tüketim özelliklerine sahip, 3,5 metreyi 4 saniyede kateden, 1600 kg taşıma kapasitesine sahip 12 adet yüksek kat asansör kullanılıyor. Dış cephede yarım daire panaromik görüntüye sahip olan bu asansörler, ulaşım esnasında teleferik etkisi yaparak güzel bir şehir manzarası sunuyor.

 

YDA Center’da ayrıca yeni nesil teknolojilerle donatılmış, 2,5 metreyi 1,75 saniyede kateden 1600 kg taşıma kapasitesine sahip 36 adet Gen2 makine dairesiz kayış sistemli asansörler bulunuyor. Her iki blokta da kullanılan CompassPlus sistemi asansör bekleme kuyruklarını yok ederek, bina içi ulaşımı hızlı ve konforlu hale getiriyor. CompassPlus sistemine ilave olarak, Türkiye’de sadece Otis’in benzer projelerde kullandığı 9 asansörü grup prensibiyle ortak olarak çalıştıran özel E2 kumanda sistemi emniyetli ve hızlı ulaşımı garanti ediyor.

 

Sistem dış cephede yer alan 8 adet yürüyen merdivenle destekleniyor. Böylece YDA Center’ın tüm düşey sirkülasyonu, üstün Otis teknolojisiyle yönetiliyor.

 

Otis Türkiye Hakkında
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir