Üsküdar İlçesi Kentsel Dönüşüm için Hızlı Hareket Ediyor

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler basınla buluşup bilgi veriyor.

Üsküdar’da 4 Mahallede Büyük Dönüşüm

Üsküdar’da 4 mahallede büyük dönüşüm Üsküdar’da 600 milyon liralık dönüşümİSTANBUL – Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliğiyle Cumartesi günü başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları Üsküdar’da 4 mahallede 186 bin metrekarelik alanda yapılacak.

İSTANBUL – Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliğiyle Cumartesi günü başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları Üsküdar’da 4 mahallede 186 bin metrekarelik alanda yapılacak. 1.5 yıl içinde tamamlanması öngörülen dönüşüm yaklaşık 600 milyon liraya mal olacak.
Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve vatandaşlar arasında yapılan görüşmeler neticesinde varılan anlaşma sonucunda Üsküdar’da 4 mahalleyi kapsayan büyük kentsel dönüşüm atağı başlıyor. İstanbul’un önemli deprem noktalarından biri olması nedeniyle harekete geçen Üsküdar Belediyesi, ilk etapta Yavuztürk, Güzeltepe, Kirazlıtepe ve Sultan Murat Mahallelerini kapsayacak büyük bir adım attı. Uzun süredir vatandaşlar, belediye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ arasında yapılan görüşmeler sonuçlandırıldı. 4 mahalle için kentsel dönüşüm gönüllü olan ve anlaşmaya varılan vatandaşlarla cumartesi günü düzenlenen törenle başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir