Güzel, ucuz ve konforlu küçük bir ev önerileri

Şehir hayatında artan nüfus kalabalığı nedeniyle insanlar uygun ev bulmakta güçlük çekiyor.

Hal böyle olunca yaşam alanlarımız giderek daha küçülüyor.

Hiçbir zaman filmlerde gördüğümüz gibi büyük ve ferah evlerde oturamayacağız belki ama küçük bir dairede oturmak o kadar da kötü olmayabilir. Bugünkü yazımızda küçük evlerle ilgili ön yargılarınızı kırmak için 8 örnek seçtik. Aşağıda hem dış hem iç mekan fotoğraflarını göreceksiniz.

Uzak Doğu esintisi

 

Fotoğrafta gördüğümüz ev Asyatik stile göre inşa edilmiş. Binanın çatısı yapının öne çıkan unsuru. Devasa çatı evi korunaklı ve gizemli hale getirmiş. Çatı evi kapladığı için pencereler geniş tutulmuş.

Bahçe manzaralı banyo

Bahçe manzaralı banyo

Çoğu evde banyonun küçük bir penceresi olur ancak bu ev sıra dışı. Banyonun bir duvarı bahçe manzarasına bakıyor. Bu alan bahçenin yan köşesi olduğu için mahremiyet açısından sıkıntı yok. Zira bahçe duvarı çok yüksek.

​2- Sadece 20 metrekare

Sadece 20 metrekare Dağ evi

Küçük evlerle ilgili sınırları biraz daha zorlamaya ne dersiniz? Örnek fotoğraftaki sevimli ev sadece 20 metrekare. Elbette böyle bir ev çocuklu aileler ya da misafir ağırlamak için uygun olmayabilir ancak tek başınıza kırsal bir bölgede yaşıyorsanız pekala düşünülebilir.

​Ahşap iç mekan

Küçük evin içini merak ediyorsanız bu fotoğraftan fikir edinebilirsiniz. Görüldüğü üzere iç mekanda da her şey ahşap ve alan sınırlı. Fakat kullanışlı da.
3- Yaratıcı tasarım

Sırada küçük ama tamamen kendine özgü dış cephesiyle ilginç bir ev örneği var. Dış cephede kullanılan ahşap paneller sadece görsellik için değil ısı yalıtımı için kullanılmış.
​Entegre alanlar

Entegre iç alanlar

Evin iç mekanı dışı gibi farklı olmakla birlikte fonksiyonellik öne çıkıyor. Tüm alanlar birbiriyle entegre ve bu nedenle ev küçük dahi olsa işlevselliğini kaybetmiyor.

50 metrekarelik Küçük modern ev

50 Metrekarelik modern küçük ev

Farklı örneklerden devam edelim. Fotoğrafta görmüş olduğunu ilginç bir mimariye sahip evin çatısı önden düz gibi görünse de aslında eğimi çok. Alt katta büyük sürgülü cam kapı mevcutken üst katta daha küçük bir pencere var.

Çok Güzel Manzaraya karşı

Çok Güzel Manzaraya karşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir