Gelişen Kentler Zirvesi Antalya’da yapılacak

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen, “Gelişen Kentler Zirvesi”nin 9’uncusu “turizmin başkenti” Antalya’da düzenlenecek.

Gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak amacıyla hayata geçirilen zirve, 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek.

Zirvede, Antalya ve çevresinin genel sosyo-ekonomik değerlerinin yanı sıra gayrimenkul alanındaki potansiyel ve sunduğu fırsatlar ele alınacak. Zirve kapsamında, Antalya’nın genel ekonomisinden gayrimenkul sektörüne, kentsel dönüşüm çalışmalarından geleceğe yönelik öngörülere kadar tüm yönleriyle incelenmesiyle “Antalya İli Yatırım Alanları Vizyon Raporu” hazırlanacak. Rapor, zirvenin sonunda katılımcılarla paylaşılacak.

“Antalya tüm yönleriyle ele alınacak”

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Türkiye turizminin en önemli destinasyonlarından olan ve yeni hayata geçirilmesi planlanan liman, kentsel dönüşüm ve raylı sistem projeleriyle öne çıkan Antalya’yı zirvede tüm yönleriyle ele alacaklarını söyledi.

Daha önceki zirvelerin düzenlendiği bölgede önemli iş birliklerine ve yatırımlara vesile olduğunu anlatan Yetkin, Antalya’daki zirvede gayrimenkul sektörü temsilcileri, yerel yöneticiler, yatırımcılar, kamu yöneticileri ve iş dünyasının önde gelen isimlerin bir araya geleceğini aktardı.

Antalya’nın değerleri yerinde görülecek

Ayrıca, zirve katılımcılarına yönelik düzenlenecek teknik ve kültürel gezi programında kentsel dönüşüm alanları, Lara Cruise Port, Konyaaltı ve Raylı Sistem gibi projeler yerinde incelenecek.

Ayrıca kültürel gezi kapsamında Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliğiyle öne çıkan lokasyonları gezilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir