Esenyurt’da İnşa Ediyorlar Beylikdüzü Diye satıyorlar

Uzun zamandır bu sektöre gönül vermiş biri olarak gazeteciliğin gereksimlerini yerine getirmek istedik son günlerde bazı projeler Esenyurt ilçesinde inşa ediliyor ama ne yazık ki verilen reklamlar vurgulanan isimler nedense hep Beylikdüzü diye reklam veren son günlerde iki proje dikkatimizi çekiyor 1. Proje Evim Yüksekdağ projesi Ünlü oyuncu Hasan Kaçan, Beyi bölgeyi nasıl olsa bilmiyor diyerek yalan oyunlarına alet ederek Beylikdüzü’nde inşa edilen Evim Yüksekdağ projesi reklamı yaptırıyorlar.

Bunu yapan inşaat firma sahipleri bunu neden yapıyor dersiniz Esenyurt ilçesinde bir dairenin m2 birim fiyatı maksimum 3 bin tl  Ama yolun sol tarafı Beylikdüzü İlçesinde bu fiyat otomatikman 5 bin tl çıkıyor aradaki fark %40 gibi bunu kullanan inşaat firmaları Yalan Reklam vererek TV kanallarınıda bu işe alet ediyorlar .

Gelelim 2. projeye Ödül İstanbul Projesi hikayesi çook geniş ve derin bir hikaye yine bir sanatçıyı reklam filminde oynattı kim bu sanatçı dersiniz Kurtlar vadi dizisinin baş rol oyuncusu Polat Alemdar ve firma çok reklam vererek daireleri sattı ve inşaat yarım kaldı Ukra City ismi oldu Ödül istanbul Beylikdüzü İlcesi ismini kullanarak yine yalan reklamlarlar yaparak kayan zemine ödül verecekler Ödül İstanbul hayata gececek ne kadar doğru bu yaptıkları takdiri okuyuculara bırakıyoruz.

 

REKLAMLARI GÖREN VATANDAŞ ŞÜPHELENİYOR

Özellikle başka ilçelerde ikamet eden ve Beylikdüzü’ne yerleşmek isteyen vatandaşların aleni şekilde kandırılıyor “Biz kurnazlık olarak yorumluyoruz ama aslında yapılan sahtekarlık. Hem vatandaş mağdur oluyor hem Beylikdüzü İlçesinde İnşaat yapan firmalar ve Emlak Şirketleri olmumsuz şekilde etkileniyor. ‘Beylikdüzü’nde oldukça uygun fiyatlı lüks sıfır evler’ şeklindeki ilanları gören vatandaşlar Gerçek Beylikdüzü Emlak Şirketlerine gidince gerçek fiyatları duyunca insanlar şok oluyor. İlanlarda Esenyurt İlcesindeki Reklam ve İlanları Beylikdüzü Diye Reklam yapınca Esenyurt bölgesindeki Emlak fiyatları 125 bin ile 180 bin TL arasında değişirken, Gerçek Beylikdüzü İlçesinde Fiyatlar  350-650  bin civarında. Haliyle vatandaş kandırılıyor yanıltılıyor bu yanılmayan tanınmış yüzleri alet ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir