DAP Yapı projeleri Hedeflediği ciroyu aştı.

Farklı mimari tasarımlara imza atan ve bunun yanında özgün projeler geliştirmeye devam eden markalı konut projeleri alanında önemli projeler geliştiren inşaat şirketi DAP Yapı, 2017 yılında ciro hedeflerini aşmayı başardı.DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, emlak medyası ile yaptığı son buluşmasında projelerinden gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi – 8 Aralık 2017 – İstanbul

2017’de önemli projelerinden Gökyüzü Bahçeleri konseptiyle geliştirdiği “Teras Kule”projesi ve Validebağ Korusu’nun yanı başında inşa ettiği “Validebağ Konakları” ve İstanbul dışındaki ilk projesi “DAP İzmir” projeleriyle rekor satışlara imza attı. Şirket 2018’de hedeflerini yukarı çekmek istiyor.

Konuyla alakalı DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, çadır kampanyaları ile müthiş rakamlara ulaştıklarını belirterek, “Ciromuz yılın 11. ayında 1 milyar 20 milyon TL oldu. Yılı, 1 milyar 100 milyon TL ciro ile tamamlayacağız. Yoğun ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını İstanbul’da Validebağ ve Teras Kule projelerinde 60 ay, İzmir’de 36 ay vade avantajını 19 Aralık’a kadar uzattık” dedi.

2017’nin DAP Yapı için çok özel bir yıl olarak hatırlanacağını belirten Yılmaz, “Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme Projesi seçilen İstMarina’yı teslim ettiğimiz, DAP İzmir, Teras Kule ve Validebağ Konakları gibi çok özel projeleri satışa sunduğumuz bir yıl olarak şirket tarihimize geçen unutulmaz bir yıl yaşıyoruz. DAP Yapı olarak müşterilerimize en iyi ürünü sunmak dışında ülke ekonomisine ve proje geliştirdiğimiz bölgelere de katkı sağlama gayesindeyiz. DAP Yapı olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sebepten dolayı her zaman söylediğimiz gibi bugünün değil geleceğin projelerini üretme çabamız ve iddialı projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

DAP Yapı olarak satışa sunduğumuz projelerimizde 2017 yılında belki de Cumhuriyet tarihimizin en büyük satış başarısını yakaladıklarının altını çizen Yılmaz, “Satış rekorları kıran gayrimenkul sektörü ülkemizde istikrarın devam etmesi ve hükümetimizin ekonomide attığı adımlar ile beraber çok daha iyiye gidiyor. Özellikle son iki yılda birçok olumsuzluk yaşamamıza rağmen ekonomik anlamda güçlü bir şekilde gelişmeye devam ediyoruz. Uluslararası raporlara baktığımızda Türkiye için 2018 yılı gayrisafi yurt içi hasıla büyüme beklentisi yukarı yönlü revize ediliyor. Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ediyor, olumlu gidişatın artarak devam edecek. Küresel ekonomide son dönemde gerçekleşen toparlanma, ekonomilerin ihtiyaç duyduğu reformlar bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Altyapı yatırımlarının, eğitim ve sağlık imkanlarına erişimin artırılması, finansal kapsayıcılığın ve işgücü piyasasında esnekliğin sağlanması büyük önem arz ediyor. Gayrimenkul sektörünü diğer sektörlerden ayrı tutmamak gerekiyor. Sektörümüzün yaklaşık 240 sektörle bağlantısı bulunuyor. Her alanda gerçekleştirilen yatırımlar tüm sektörleri tetiklediği gibi istihdama da doğrudan katkı sağlıyor” diye konuştu.

 11. ayda 1 milyar 20 milyon TL ciro 

2017 yılına çok hızlı bir giriş yaptıklarını ifade eden Yılmaz, “Çadır kampanyaları ile müthiş rakamlara ulaştık; ciromuz 11. ayda 1 milyar 20 milyon TL oldu” dedi.

İstMarina’da Teslimler Başladı, Topraktan Satışlarda Prim Yüzde 250’yi Buldu

İstMarina’da daire teslimlerine başladıklarını anlatan Ziya Yılmaz, şunları söyledi:

“Teslimler için daire sahiplerini arıyor ve günde yüz kişiye randevu veriyoruz. İhale sürecinden bugüne kadar inanılmaz bir çalışmaya imza atıldı. Lansmandan bu yana özellikle topraktan satın alınan bazı ünitelerde yüzde 250’yi bulan primlere ulaşıldı. Sadece altyapısına 45 milyon TL yatırım yaptığımız bir proje oldu. Projemizin içerisinde yer alan Mektebim Okulları da yeni eğitim öğretim yılına başladı. İstMarina AVM’de ise sona yaklaştık. Acıbadem Hastanesi’nin inşaat çalışmaları da tamamlandı. Yakın zamanda hastanenin açılışı da gerçekleşecek. İstMarina AVM muhteşem manzarası, gurme restoranları ile başta bölge halkı olmak üzere İstanbulluların hatta turistlerin uğrak noktası haline gelecek. İstMarina AVM’de ulusal ve uluslararası birçok marka hizmet verecek.

İstMarina AVM’yi yeni yılın ilk çeyreğinde hizmete açmayı hedefliyoruz. İstanbul’a ve ülkemize anıt binalar, sembol eserler kazandırmaya devam ederken, halkımızın yararlanması için de DAP Yapı olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Görüldüğü üzere eğitim, sağlık, alışveriş, ulaşım açısından tüm ihtiyaçları bir arada sunuyoruz. DAP Yapı olarak bu güne kadar geliştirdiğimiz projeler, elde ettiğimiz ödüller ve prim getirileri ile çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. “

2018’den beklentimiz yeni yatırımlar ve daha çok istihdam

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni projelere ve sektöre ilişkin yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

“Birçok sektöre doğrudan ve dolaylı can veren inşaat sektörü, Türkiye ekonomisi açısından stratejik bir öneme sahip. Aksi durumda inşaat sektöründe meydana gelen daralma birçok alt sektörü de etkileyerek ekonomik büyümenin toparlanmasında gecikmeye neden olacaktır.

Kentsel dönüşüm projeleri inşaat sektöründe yeni alanlar açtı. Eğer kentsel dönüşüm planlı bir şekilde yapılır ve önümüzdeki 10 yıl içinde hızlı bir şekilde ilerlerse sektöre ciddi bir ivme kazandırır. Konut satışlarında rekor üstüne rekor kırılıyor. Özellikle markalı konut üreticilerinin geliştirdiği nitelikli projeler oturumcular ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. DAP Yapı açısından da gelecek yıldan beklentimiz yeni yatırımlar ve daha fazla istihdam olacak. Geçtiğimiz aylarda lanse ettiğimiz DAP İzmir projesiyle birlikte İstanbul dışındaki ilk yatırımımızı İzmir’de hayata geçirdik. Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir proje daha geliştireceğiz. İzmir’de önümüzdeki süreçte 3 milyar TL’lik en az üç proje hedefliyoruz. Çeşme, Maslak, Beykoz ve Pendik’te de yeni projelerimizin çalışmaları devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir