Ali Ağaoğlu kimdir?

Trabzon Of’ta 1954’te dünyaya gelen Ali İbrahim Ağaoğlu, lise eğitimi sırasında ticarete başlaması sebebiyle okulu bıraktı. 1975 yılına kadar ailesinin desteğiyle bir yandan okuyup, bir yandan da inşaatlarda müteahhitliği temelden öğrenen Ağaoğlu, babasının geçirdiği rahatsızlıktan sonra iş yükünü omuzlarına aldı ve eğitim hayatını noktaladı.

1977’de babasıyla ticari olarak yollarını ayıran Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubunu kurdu. İnşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde büyük iştirakleri olan Ağaoğlu, 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri inşa etmeye başladı. İlk çalışmalarından ardından 1990’lı yılların sonlarında hayata geçirdiği bir konsept olan “My” ile büyük bir inşaat firmasına sahip olan Ali Ağaoğlu; My World, My Office gibi projelerle özellikle Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerinde büyük projelere imza attı.

Ali Ağaoğlu 2000’li yıllarda ise inşaat sektörünün en popüler ismi oldu. Şu ana kadar dört kez nikah masasına oturan Ağaoğlu renkli özel hayatıyla da ilgi çeken iş adamlarından biri. Forbes raporlarına göre Türkiye ‘de ilk 10, dünyada ilse ilk 600 zengin arasında adı geçen Ağaoğlu Yeni Projesi Çekmeköy Park Satışına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir