2017 yılında en çok hangi tip daire satıldı ?

2017 Yılık proje üreten firmalar açısından çok iyi bir yıl geçti sayılmaz geçmiş yıllara göre tâbiki satışlar geçmiş yıllara göre fazla gözükse de fiyatların yüksekliğinden şikâyetçi olan bir alıcı kesim var.

 

Gelirlerle giderler arasında çok fazla uçurum var buda daire alacak olan kişileri çok etkiliyor emlakçılar içinde en kötü yıl oldu 2. El konut satışları düştü veya çok yüksek fiyattan satmaya çalıştılar alıcıları beklediler ihticı olan aldı yatırım yapmak isteyen hiç kimse almadı.

 

Bu süreçte en çok hangi tip dairelerin satıldı konusunda proje satışı yapan gayrimenkul geliştirme firmalarının tek tek bu soruları sorduğumuzda en çok 2 +1- 110 -120 metre² dairelerin daha çok satıldığını ve bunu 3 + 1 dairelerin ve dublekslerin satıldığını gördük.

 

Bunun yansıra daha önceki yıllara rağmen 1+1 ve dairelere talep azaldığını gördük Buda stüdyo evlerin artık yapılmayacağını 1+1 dairelerin ise eski kira getirililerini getirmediğini ve bunun yansıra boş kalan 1+1 çoğunluğunu gözlem altına aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir